سمینار اصفهان، هتل آسمان
نویسنده : روابط عمومی پانا
تاریخ :2017/05/27
تعداد دیده شدن : 2737

سمینار اصفهان، هتل آسمان

برند "اینجینیِس" (EnGenius) در بازار تجهیزات شبکه و محصولات وایرلس، یکی از برندهای شناخته شده برجسته در دنیاست، اما در کشور ما هنوز به قدر کافی مورد توجه قرار نگرفته است. شرکت پیشتازان فن آور پانا، به عنوان نماینده رسمی این کمپانی، در تلاش است تا با برگزاری سمینار و کلاس های آموزشی، امکاناتِ این برند را به بازار وایرلس در ایران معرفی کند. در راستای این هدف، شرکت پانا در تاریخ سوم خرداد سال 96 اقدام به برگزاری یک سمینار تخصصی در شهر اصفهان نمود. این سمینار که در سالن آفتاب هتل آسمان و با حضور بیش از 70 نفر از نمایندگان دولتی و فروشگاه های بزرگ لوازم وایرلس در شهر اصفهان برگزار شد، برنامه خود را با پخش آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز نمود.

   

   

ابتدا خانم چِن لینگ مدیر منطقه ای اینجینیِس پُشت تریبون حاضر شد و پس از خوشامد گویی به میهمانان، مختصری در مورد اهداف این کمپانی در ایران صحبت کرد. سپس آقای آرتین قریب مدیر داخلی اینجینیِس در ایران به معرفی این کمپانی و خصوصیات آن پرداخت. او در ابتدا اشاره کرد که اینجینیِس در واقع زیر مجموعه کمپانی بزرگ سنائو در تایوان است. کمپانی سنائو، یک نام بسیار با سابقه است که کار خود را ابتدا با تولید تلفن های راه دور آغاز نمود. ایشان اشاره کرد که کمپانی اینجینیِس در حال حاضر بیش از 1500 نفر پرسنل و چندین دفتر بزرگ در کشورهای هلند، امارات متحده عربی، آمریکا، کانادا و سنگاپور دارد. کمپانی اینجینیِس اولید تولید کننده اکسس پوینت های سقفی بوده و طبق آمار حاصل از تحقیقات گسترده روی بازار وایرلس در دنیا و در سال 2015، حجمی بالغ بر 17 درصد از اکسس پوینت های بازار در سراسر دنیا متعلق به این برند بوده است. ایشان با ذکر این نکته که فروش محصولات این کمپانی طی سال های اخیر جهش قابل ملاحظه ای داشته است، به ذکر برخی از جوایز و موفقیت های اینجینیِس پرداخت که از جمله آن ها می توان به پنجمین برند وایرلس در دنیا از نگاه شرکت گارتنر، جایزه رد دات هاوارد و فینالیست نمایشگاه سی وی اس در لاس وگاس برای بهترین نرم افزار مدیریت وایرلس اشاره کرد.

   

   

او در ادامه به تشریح نموداری پرداخت که نسبتِ کیفیت و صرفه اقتصادی را میان برندهای مختلف شبکه نشان می دهد. طبق این شکل، برند اینجینیِس در عین حال هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ صرفه اقتصادی در بخش مثبت نمودار قرار می گیرد. او فاکتورهایی چون تنوع محصولات، استفاده از قابلیت PoE، پشتیبانی از نرم افزار ezMaster و امکان مدیریت شبکه به صورت متمرکز را از امتیازات ویژه سلوشن های اینجینیِس دانست. قابلیت گسترش شبکه (scalability)، قابلیت اطمینان (Reliability)، انعطاف پذیری (Flexibility) و مقرون به صرفه بودن (Affordability) از کلیدی ترین ویژگی های سلوشن های اینجینیِس هستند. او همچنین تاکید کرد که استفاده از محصولات اینجینیِس، مانند برندهای مشابه نیازی به هزینه های ثانوی و شارژ اضافی ندارد.

   

آقای قریب در ادامه به چند نمونه از سلوشن های اینجینیس اشاره کرد که فرودگاه امام خمینی، هتل آزادی تهران و مراکز آموزشی مانند دانشگاه امام صادق تهران و نجف آباد اصفهان از آن جمله اند. از پروژه های قابل توجه خارجی (OutDoor) می توان به جزیره کوچک موریس اشاره کرد که با استفاده از 1300 اکسس پوینت داخلی، 380 اکسس پوینت خارجی و 210 سوئیچ و با هزینه به صرفه دسترسی به اینترنت در تمام سطح جزیره را پوشش داده شده است. پروژه های دیگری چون مرکز خرید آرمان، شرکت نفتی شِل، شرکت هواوی، پاناسونیک و انبار بزرگ اِل روابی دُبی نیز توسط ایشان مورد اشاره قرار گرفت.

   

سپس آقای رضا علیجانی، رئیس هیئت مدیره شرکت پیشتازان فن آور پانا در حضور میهمانان به معرفی شرکت پانا تاریخچه آن، اهداف و چشم اندازها پرداخت. او محصولاتی که تحت ضمانت این شرکت عرضه می شوند را به دو بخش لایل استایل (Lifestyle) و انترپریز (Enterprise) دسته بندی نموده و به معرفی برندهای تحت این دو دسته بندی پرداخت. در بخش لایل استایل که ابزار روزمره کامپیوتر و تجهیزات گیمینگ را شامل می شود، برندهایی چون رپو، ریزر، لاجیتک گیمینگ و مایکروسافت قرار دارند. دسته اینترپریز اما مربوط به محصولات حرفه ای شبکه است و خود به دو زیر دسته یا ساب دیویژن دسته بندی می شود. بخش اول مربوط به ذخیره سازهای حرفه ای و تحت شبکه مانند شاسی های NAS از برندهایی چون کیونپ و وسترن دیجیتال بوده و بخش دوم نیز تجهیزات شبکه و سلوشن های وایرلس است که برند اینجینیِس درواقع در این بخش قرار می گیرد. او در ادامه اشاره نمود که ویژگی شاخص محصولات این کمپانی، هزینه های پایین در عین بهره گیری از کیفیت بالا و امکانات متنوع سخت افزاری و نرم افزاری است.

   

   

ایشان در ادامه صحبت های خود به معرفی مراکز خدمات پس از فروش شرکت پانا در سراسر کشور پرداخت که از قرار زیر هستند: کلینیک سخت افزار تبریز، رز گستر رایانه ساری، شرکت رایان سرویس شیراز، مجموعه کامپیوتر رایبان اصفهان، و شرکت توتال گارانتی مشهد.

   

در ادامه سمینار آقای بهنام زهرایی مدیر کالای انجینیِس در شرکت پانا پُشت تریبون حاضر شده و به معرفی امکانات و ویژگی های محصولات سری نوترون پرداخت. در قسمت اول معرفی این سری، مواردی چون استاندارد AC، ویژگی Wave 2.0، انعطاف پذیری بالای محصولات و ویژگی های فنی مدل های مختلف سری نوترون مورد توجه قرار گرفت. سپس ایشان قابلیت های اکسس پوینت های سری نوترون مانند امکان ارسال و دریافت چند سیگنال همزمان (MU-MIMO) و قابلیت متمرکز کردن سیگنال ها برای افزایش بُرد (BeamForming)، هدایت پهنای باند (Band Steering) و شکل دادن به ترافیک در شبکه (Traffic Shaping) را بررسی نمود. در ادامه جایگاه استانداردهای مختلف وایرلس طی سال های اخیر مورد بررسی قرار گرفت و طبق آن چه که ایشان بدان اشاره داشت، تا سال 2019 بخش قابل توجهی از دستگاه های وایرلس دارای استاندارد 11ac Wave 2.0 خواهند بود. بخش اول معرفی محصولات اینجینیِس توسط آقای زهرایی با اشاره به امکانات متنوع نرم افزار ایزی مستر (ezMaster)، توانایی بالا در آنالیز شبکه و ارائه گزارش، سادگی در پیاده سازی سلوشن های اینجینیِس و مقایسه قیمت ها با محصولات مشابه پایان یافت.

  

   

   

در این بخش از سمینار، آقای علیجانی بار دیگر پُشت تریبون حاضر شد تا به معرفی امکانات و ویژگی های سوئیچ های مدیریت پذیر اینجینیِس بپردازد. او مدل های سری EWS را نام برده و ویژگی های آن ها را با هم مقایسه نمود. سپس ساختار فنی سوئیچ ها (Banyan) را تشریح کرده و در ادامه به سازکار سوئیچ در مدیریت 50 واحد اکسس پوینت پرداخت. میزان تخصیص برق در استانداردهای مختلف PoE، بررسی توپولوژی شبکه در محیط نرم افزار، امکانات متنوع نرم افزار ایزی مستر در کار با سوئیچ های اینجینیِس، امکانات سوئیچ های L2 (سوئیچ های مدیریت پذیر لایه دو) و بررسی قابلیت IGMP Snooping از دیگر حوزه های پرداخته شده توسط ایشان بود.

    

   

سپس آقای زهرایی با بررسی قابلیت مِش (Mesh) سمینار را ادامه داد. جلوگیری از کاهش سرعت در شبکه، قابلیت افزونگی (Redundancy) برای مسیریابی در مواردی که یکی از نقاط در مِش دچار مشکل یا قطعی در شبکه می شوند، سیستم دوربین های مدار بسته تحت مِش و معرفی اکسس پوینت-دوربین مداربسته مدل EWS1025CAM از موارد اشاره شده در این قسمت از برنامه بود. ایشان در نهایت با معرفی محصولات سری الکترون، اکسس پوینت های خارجی، آداپتورهای PoE و ماژول های SFP، معرفی محصولات و قابلیت های برجسته اینجینیِس را پایان داد.

   

در ادامه سمینار آقای قریب سه نمونه برجسته از سلوشن های اینجینیِس را مورد بررسی قرار داد. این سه مورد از این قرارند:

  • هتل کوثر با بهره گیری از 35 اکسس پوینت EWS310AP برای پوشش اینترنت در تمام هفت طبقه و 96 اتاق این هتل، دو اکسس پوینت EAP350 برای افزایش بُرد وایرلس، و سوئیچ های EWS7928FP وEWS7952AP برای پشتیبانی از تمام شبکه.

   

  • پوشش دوربین های مدار بسته در مسجد الحرام برای زائران با استفاده از 25 عدد EnStation5 و 6 واحد ENH900EXT با کانال 5 گیگاهرتز نصب شده روی برج 12 متری به عنوان اکسس پوینت های اصلی برای تغذیه کردن مرکز کنترل شبکه.

   

  • پوشش وای فای برای استودیوم ورزشی الفجیره با بیش از 11 هزار نفر ظرفیت که در محیط باز و شرایط متنوع آب هوایی قرار دارد و برای این سلوشن از 25 واحد EWS650 با استاندارد 11ac به صورت دو بانده با MIMO 2*2 و 5 عدد سوئیچ EWS7928AP برای بهره گیری از تمام قابلیت های نرم افزار ایزی مستر استفاده کرده است.

   

آخرین بخش از معرفی محصولات اینجینیِس، به معرفی سری جدید محصولات این کمپانی با عنوان اِن توربو (EnTurbo) اختصاص داشت که توسط آقای زهرایی به سمع و نظر حاضرین سمینار رسید. این سری محصولات از پردازنده های چهار هسته ای Cortex A7 با معماری قدرت مند بهره می برند که باعث می شود سرعت کار این محصولات تا 30% افزایش یابد. ایشان طی معرفی این سریِ جدید، مواردی چون تکنولوژی 256-QAM برای افزایش بُرد سیگنال، متد مخصوص این تکنولوژی در کُدینگ برای افزایش سرعت، استفاده از Wave 2.0 و MU-MIMO برای پشتیبانی از تراکم کاربران شبکه در استفاده از پوشش وایرلس به صورت همزمان و تقویت عملکرد این محصولات توسط نرم افزار ایزی مستر را مورد توجه قرار داد. ایشان در ادامه به معرفی مدل های این سری در دسته بندی های داخلی (InDoor) و خارجی (OutDoor) پرداخت و در پایان نیز سلوشن های مناسب در استفاده از این سری، و همین طور مقایسه قیمت آن ها با محصولات مشابه مورد بررسی قرار گرفت.

   

   

پس از اتمام سخنرانی تیم شرکت پانا، از تمام میهمانان که بالغ بر 70 نفر از متخصصین شبکه و افراد فعال در بازار لوازم وایرلس می شدند، طی یک برنامه مفرح، یک امتحان مفرح از اطلاعاتِ فنی ایراد شده در سمینار گرفته شد و به بالاترین نمرات جوایزی اهدا گردید. در پایان نیز پس از صرف نهار، به حضار سمینار یک گواهی رسمی از طرف کمپانی اینجینیِس اعطا شد.

   

امید است که در آینده نیز شرکت پانا بتواند بیش از پیش در زمینه برگزاری سمینارهای تخصصی و آموزش جدیدترین اطلاعات فنی در حوزه شبکه گام بردارد.

 

MYMDsLoading
X
Close
MYMDsLoading