نقد و بررسی هدست Microsoft LifeChat LX 2000
نویسنده : پانا
تاریخ :2016/11/17
تعداد دیده شدن : 809

نقد و بررسی هدست Microsoft LifeChat LX 2000

با روندی روز افزون در فراگیر شدنِ استفاده از نرم افزارهای چت با امکانات صوتی مانند "اسکایپ" (Skype)، بازار تجهیزات کامپیوتری نیز روز به روز با هدست‌های مخصوص چت اشباع می‌شود، هدست‌هایی که شعارشان پیش از هر چیز بر دو چیز استوار است: میکروفون قوی با صدای واضح، و طراحی راحت.

هدست‌های کمپانی مایکروسافت سری LifeChat در چهار مدل عرضه می‌شود، که در میان ‌آن‌ها مدل LifeChat LX 2000 از همه پایین‌تر است. هدستی که امروز به آن می‌پردازیم قیمت بسیار مناسبی دارد و پیش از هر چیز این سوال در ذهن ما ایجاد خواهد شد که آیا مایکروسافت برای کاهش هزینه‌های طراحی و تولید این هدست، کیفیت را فدا کرده است؟

   

طراحی

اولین چیزی که هنگام استفاده از LifeChat LX 2000 نظر شما را جلب خواهد کرد،‌ طراحی آن است. باید گفت که طراحی هدست نسبت به قیمتی که دارد واقعا زیبا و شیک به نظر می‌رسد و اصلا ظاهر یک هدست ساده و ارزان قیمت را تداعی نمی‌کند. کمپانی مایکروسافت یک کیف همراه نیز برای آن عرضه کرده است که وقتی هدست را درون آن بگذارید، کملا جمع می‌شود و به خوبی درون کیفِ کوچکِ خود جای می‌گیرد. این هدست برای اتصال به سیستم از کابل mini Jack از نوع 3.5 میلی‌متری استفاده می‌کند، اما استفاده از پورت USB نیز پشتیبانی می‌کند.

   

راحتی

در مورد راحتی استفاده از LifeChat LX 2000 باید گفت که عادت کردن به آن کمی زمان می‌برد. زمانی که آن را برای اولین بار روی سر خود قرار می‌دهید ممکن است کمی متفاوت‌تر از هدست‌های دیگر به نظر برسد. نکته این جاست که طبق هدفی که مایکروسافت داشته، هدست پیش از هر چیز باید بسیار سبک و ساده طراحی می‌شده است، هم‌چنین باید به گونه‌ای می‌بوده که به راحتی درون یک کیف جا شود. هدبند این هدست باریک و ساده است و مانند اغلب هدست‌های بازار در آن از هدبند بزرگ با پوشش پارچه‌ای یا چرمی حجیم استفاده نشده است. علت این امر این است که نوع استفاده از این هدست به کل متفاوت است، به طوری که وقتی آن را روی سر خود قرار می‌دهید، هدبند نه روی سر، بلکه پُشت سر و نزدیک به گردن شما قرار می‌گیرد. شک نکنید که با LifeChat LX 2000 راحت خواهید بود، فقط باید کمی به آن فرصت بدهید.

   

عملکرد و کارایی

تا به این‌جا به طور خلاصه باید گفت که LifeChat LX 2000 زیبا و راحت، هرچند در طراحی کمی متفاوت است. اما عملکردش چگونه است؟ در این رینج قیمت البته که نباید انتظار معجزه داشته باشید، اما کیفیت صوتی LifeChat LX 2000 در این قیمت برای هدفی که دارد عالی است، آن هدف هم پیش از هرچیز "چت" کردن است. گوشی‌ها نیز به خوبی صدای طرف مقابل شما را هنگام صحبت کردن منتقل می‌کنند.

برای آزمایش کیفیت میکروفون، ما چند بار صدای خود را با آن ضبط کردیم. نتیجه‌ی آن صدایی است که به طرز شگفت انگیزی واضح و دقیق است. میکروفون از لحاظ طراحی فیزیکی نیز به گونه‌ای است که به خوبی جلوی دهان قرار می‌گیرد و صدا را بدون نویزهای اضافی دریافت می‌کند.

هرچند هدف اصلی در استفاده از lifeChat LX 2000 در درجه اول چت کردن است، اما با عملکرد آن را در پخش موسیقی و بازی‌های ویدئویی نیز آزمایش کردیم. درایورهای هدست از لحاظ قدرت "بِیس"  خفیف‌تر از هدست‌های سنگین و مخصوص موسیقی عمل می‌کنند. هم‌چنین صداهای رینج میانی و بالا نیز قدرت چنین هدست‌هایی را ندارند. این‌ها فاکتورهایی هستند که باید از یک هدست گران قیمت و قوی انتظار داشت، در نتیجه فقدان چنین کیفیتی را نمی‌توان برای lifeChat LX 2000 یک نقطه ضعف دانست.

نتیجه گیری

در نهایت، با توجه به قیمت بسیار منصافه‌ی این محصول، می‌توان گفت که مایکروسافت یک بار دیگر نشان داده که چطور می‌شود با بودجه محدود، محصولی کاملا قابل قبول و مطلوب ساخت. با وجود برخی مشکلات کوچک در راحتی هدست و قدرت صوتی، اگر به دنبال یک هدست سبک برای چت کردن هستید، LifeChat LX 2000 دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید.

     

نکات مثبت

طراحی شیک و زیبا

کیفیت صوتی مطلوب

میکروفون خوب

قیمت بسیار مناسب

ایده آل برای چت

    

نکات منفی

برای گیم یا موسیقی چندان مناسب نیست

MYMDsLoading
X
Close
MYMDsLoading