نقد و بررسی موس Microsoft Arc Touch Bluetooth
نویسنده : پانا
تاریخ :2016/11/15
تعداد دیده شدن : 819

نقد و بررسی موس Microsoft Arc Touch Bluetooth

موس Microsoft Arc Touch Bluetooth یک همراه ایده‌ آل برای‌ سفر، و برای استفاده با هر گونه تبلت تحت سیسم عامل ویندوز، نوت بوک و دیگر دستگاه‌های همراه است. این موس که برای استفاده با Surface Pro عالی است، به دانگل گیرنده نیازی ندارد، جای زیادی نمی‌گیرد و نسبت به پَد لمسی لپ تاپ و صفحه‌ی تلبتِ شما بسیار دقیق‌تر و بهتر عمل می‌کند. با این تفاسیر، هرچند که Arc Touch Bluetooth روی میز کار و با کامپیوترهای شخصی نیز قابل استفاده است، اما بیشتر برای حمل و نقل و کار با نوت بوک‌ها و تبلت‌های همراه طراحی شده است.

Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse یعنی یک موس کوچک و جمع و جور، سبک، و عالی برای حمل کردن و همه جا با خود به همراه داشتن. مانند دیگر اعضای خانواده‌ی‌ Arc ها، Arc Touch Bluetooth نیز می‌تواند صاف شده و برای حمل کردن حسابی جمع و جور شود. با این حرکت (یعنی باز کردن آن) هم موس خاموش می‌شود و هم به شکلی در می‌آید که به راحتی درون کیف یا جیب جا بگیرد. کافی است موس را دوباره خم کنید تا روشن شده و برای کار کردن آماده گردد.

طراحی و فُرم

موس به رنگ خاکستریِ زیبایی طراحی شده است‌، رنگی که به نوعی از آن یک مکمل جذاب برای Surface Pro 3 می‌سازد. طراحی موس نیز به طور کل ساده و زیباست. فُرم آن به صورت یک تخته‌ی صاف و نسبتا باریک است که وقتی آن را خم می‌کنید به شکل خاص خود که تداعی کننده نامش Arc (خط خمیده) است درمی‌آید. این طرح جدای از خلاقیتی که در استفاده از موس و روشن و خاموش کردن آن دارد، به موس فُرم بخصوص و منحصر بفردی می‌دهد. کلیک‌های چپ و راست صیقلی و زیبا، و اسکرول موس نیز به صورت یک نوار نقره‌ای رنگ براق میان دو کلیک قرار گرفته است. شاید در نگاه اول ظاهر Arc Touch Bluetooth کمی غیر متعارف به نظر برسد، اما همین نوع طراحی در کنار زیبایی و راحتی در استفاده از موس، دارای فُرم خاصی است که در ذهن به خوبی باقی می‌ماند، به طوری که وقتی با موس کار می‌کنید، حس می‌‌کنید که با محصولی به مراتب متفاوت روبرو هستید. ضمنا این نکته را نیز باید اضافه کرد که Arc Touch Bluetooth Mouse با هر دو دست قابل استفاده است.

     

ابعاد

پیداست که در طراحی این موس بیشتر کارایی بالا و قابلیت حمل و نقل در نظر گرفته شده تا ارگونومی و راحتی،‌ در نتیجه ابعاد موس نیز به گونه‌ای است که به راحتی درون کیف یا جیب شما جا بگیرد. اگر دستان بزرگ و انگشتان بلندی دارید، ممکن است کمی هنگام کار با آن مشکل داشته باشید. اما در یک سطح استاندارد و به نسبت متوسط ابعاد دست عموم کاربران، هرچندArc Touch Bluetooth ارگونومیک نیست، اما هنگام استفاده با آن کاملا راحت خواهید بود.

   

   

کارایی

معمولا تجهیزاتی که از اتصال بلوتوث استفاده می‌کنند کمی در مخابره اطلاعات دارای لگ و تاخیر هستند، اما در این میان باید Arc Touch Bluetooth Mouse را مستثنا کرد. موس بسیار سریع روشن و آماده‌ی کار می‌شود و به محض این که آن را لمس می‌کنید، نشان‌گر موس به سرعت عمل می‌کند. هم‌چنین به لطف استفاده از تکنولوژی BlueTrack، سنسور موس بسیار دقیق و روان است و تقریبا روی هر نوع سطحی از هر جنسی که باشد عمل می‌کند. تنها اگر موس را روی شیشه شفاف یا سطوح آینه‌ای قرار دهید مشکل خواهید داشت (جنس‌هایی که البته به طور استاندارد اصلا نباید برای کار با موس مورد استفاده قرار بگیرند.)

عمر باتری

طبق ادعای کمپانی مایکروسافت، عمر شارژ باتری به لطف از استفاده از اتصال بلوتوث از موس‌های وایرلسی که با دانگل کار می‌کنند بالاتر است. اساسا یکی از امتیازات استفاده از تکنولوژی بلوتوث (جدای از عدم نیاز به دانگل گیرنده) همین مصرف بهینه در شارژ باتری است. هرچند آزمایش چنین چیزی در مدتی که از موس برای نوشتن این نقد و بررسی استفاده می‌کنیم ممکن نیست، اما طبق گفتن سازندگانش، موس با هر بار شارژ تا شش ماه کار می‌کند، در نتیجه شما یک موس بسیار راحت و جمع و جور دارید که تنها با دو بار شارژ در سال می‌تواند همیشه در جیب یا کیف شما همراهتان باشد!

   

   

دکمه‌ها

از لحاظ استفاده از دکمه‌ها، Arc Touch Bluetooth Mouse تنها از دو کلیک استاندارد چپ و راست به همراه یک نوار لمسی باریک برای اسکرول استفاده می‌کند. در مورد کلیک‌ها چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد، چرا که اساسا فلسفه‌ی ساخت این موس چنین نیست که از چندین دکمه‌ی مختلف استفاده کند، تنها دو کلیک کافی است. فقط باید به این نکته اشاره کرد که کلیک‌ها روان و دقیق هستند و زیر انگشتان چنین حس می‌شود که از جنس مرغوب و با کیفیتی ساخته شده‌اند.

نوار اسکرول اما جذاب طراحی شده است،‌ با حرکت انگشت روی قسمت لمسیِ موس می‌توانید صفحات بلند وب را اسکرول کنید و اگر به حرکت دادنِ انگشت ادامه دهید نیز سرعت اسکرولینگ بیشتر خواهد شد.

    

نتیجه گیری

اگر مدام در حال جابجایی و حرکت هستید و همیشه یک نوت بوک یا تبلت برای کارهای روزانه‌تان همراه دارید، Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse برای شما یک گزینه‌ی ایده آل است. طراحی خلاقانه و قابلیت تخت کردن موس که باعث می‌شود به راحتی کنار وسایل دیگر در کیف جا بگیرد، وزن سبک، عمر بالای باتری، اتصال سریع و بدون دردسر بلوتوث و سنسور دقیق و تکنولوژی BlueTrack که باعث می‌شود در مواقعی که نیاز است به سرعت موس را جایی قرار داده و استفاده کنید، همگی از این موس یک گزینه عالی برای قرار گرفتن در کنار لپ تاپ و تبلت می‌سازند. اما اگر به دنبال یک موس راحت برای منزل یا پُشت میز محل کار هستید، می‌توانید به مدل‌های دیگر این کمپانی مانند Sculpt Comfort یا Sculpt Ergonomic هم فکر کنید.

    

نقاط مثبت

طراحی خلاقانه

اسکرول به صورت لمسی

قابلیت حمل و نقل آسان

سنسور روان و دقیق

فُرم زیبا و منحصر بفرد

اتصال سریع و راحت به نوت بوک و تبلت از طریق بلوتوث

عمر بالای شارژ باتری

    

نقاط منفی

ندارد

MYMDsLoading
X
Close
MYMDsLoading